Zabawy muzyczno-ruchowe dla małych dzieci

Muzyka sprzyja ogólnemu rozwojowi dziecka, zarówno w sferze fizyczno-motorycznej, intelektualnej, emocjonalnej, estetycznej, jak i społecznej. Dostarcza dzieciom wiele radości, gdyż piosenki, ich nastrój i rytm pozwalają na ekspresję uczuć, wyładowanie energii, satysfakcję z działania. Małe dzieci wykazują się naturalną potrzebą ruchu, którą mogą zaspokoić właśnie podczas tego typu zabaw.

Jednym z celów wychowania przedszkolnego jest wprowadzanie dzieci w świat wartości estetycznych i rozwijanie umiejętności wypowiadania się m.in. poprzez muzykę. Dlatego w Naszym Przedszkolu są organizowane koncerty muzyczne oraz Nasza Kadra organizuje różnego typu zabawy związane z muzyką i dba o rozwój dziecka w każdym szczególe.